Janod hračky

Jarní dovádění pod širým nebem

Jaro je už téměř tady a dokazuje to i prvními teplejšími slunečnými dny. Toto roční období přeje dětským hrám a dovádění pod širým nebem. Venku je stále tepleji a dny se postupně prodlužují. Chystáte se i vy na výlet do přírody nebo raději upřednostňujete zábavu na zahradě? Tak či onak, čas strávený venku na čerstvém vzduchu je velmi důležitý a měli by si ho užívat všechny děti.

Venkovní aktivity s sebou přinášejí množství zdravotních benefitů. Pobyt v přírodě odbourává stres a posiluje imunitu dětí i dospělých. Pokud chcete, aby se vaše dítě dokázalo lépe koncentrovat na školní učivo, dopřejte mu pravidelné procházky v přírodě. Pěstovat kladný vztah k pohybu je důležité již od útlého věku.

Chlapec sedící na stromě
Dovádění venku prostě patří k jaru.

Pojďte na piknik

Společně strávený rodinný piknik pod širým nebem je skvělý způsob jak se zabavit, když je venku teplo. Sbalte si vaše oblíbené pochoutky, ovoce, limonády, deku a můžete vyrazit. Dovolte dětem, aby vám při přípravě pikniku pomáhali. Na sbalení věcí mohou použít svůj vlastní dětský batoh nebo rovnou celý piknikový koš.

Máma s dětmi na pikniku
Využijte každou společnou rodinnou chvíli naplno.

Aktivní v přírodě

I vaše děti se už nemohou dočkat teplejšího počasí, aby se mohli vyřádit na kolech a jiných dětských dopravních prostředcích? I ti nejmenší prcka se nyní k nim mohou přidat. K aktivnímu pohybu jim pomohou dřevěné dětské odrážedla. Pěstovat lásku k pohybu je důležité v každém věku. Vezměte na procházku i ty nejmenší děti, chodítka a vozíky na tlačení se postarají o to, aby si ji užili i drobné ratolesti.

Dřevěné dětské odrážedlo Vespa Mint Janod
S vlastním dopravním prostředkem je pohyb ještě větší zábava.

Sluníčko v zahradě

Pokud máte zahradu, vyjít ven na čerstvý vzduch je pro vás ještě o něco jednodušší. Využijte tuto možnost naplno, načerpejte důležitý vitamin D a vyřádit se do sytosti. Zahrajte si s vašimi dětmi různé společenské nebo míčové hry. Zvědavé dětičky vám mohou chtít pomoci s prvními pracemi na zahrádce.

Nechte je poznávat nové rostlinky a plodiny, umožní mu to skvělé hračky na zahradu. Pokud máte doma čtyřnohého kamaráda, vezměte ho na procházku do parku. Pokud ne, na procházku můžete vzít i milé dřevěné hračky na tahání.

Jak nejraději trávíte čas se svými dětmi venku vy?

X