Janod hračky

4 důvody, proč jsou společenské a kreativní hry to nejlepší pro vaše děti

Znáte to, děti jsou maličké a vy poměrně jednoduše udržíte jejich pozornost při hračkách rozvíjejících motoriku a dovednosti. Ale jak zabavit starší děti? Přinášíme vám důvody, proč jsou společenské a kreativní hry důležité pro vývoj vašich dětí a tipy na hry, které zabaví i ty největší neposedy.

Přestože jsou online hry v kurzu, stále existuje několik důvodů, proč vypnout počítač, odložit tablet a vytáhnout klasické společenské hry pro celou rodinu, nebo kreativní sady na tvoření. Pojďme si připomenout výhody klasických her:

Společenské hry budují představivost a jemnou motoriku.
Počítačové hry, jakkoli strategické, nikdy nenahradí výhody interaktivních společenských her, které spolu hraje celá rodina.

Rozvíjejí logické myšlení a jemnou motoriku vašich nejmenších

Jednoduché hry, zaměřené zejména na jemnou motoriku, rychlost a rozeznávání tvarů a barev, zvládají už děti od 2 let. Určitě vás překvapí paměť vašich dětí a možná zjistíte, že je ještě lepší než ta vaša. Zkuste si s nimi zahrát domino nebo pexeso. Při tříletých dětech můžete zkusit zařadit do hry i jednoduchá pravidla. Uvidíte, jak rychle si je vaše děti osvojí.

Dřevěné vkládací puzzle Janod
Vkládací puzzle je skvělou pomůckou pro výuku počítání a rozvoje jemné motoriky nejmenších dětí.

Trénují pozornost a trpělivost už od 4 let

Naše pozornost se působením elektroniky, technologií a návalu velkého množství informací stává hodně rozbitou. Děti mají pořád větší problém soustředit se, a to nejen při učení, ale při jakékoliv jiné aktivitě. Díky atraktivní a zajímavé společenské hře trénují svou trpělivost a pokud chtějí vyhrát, jsou nuceny dlouhodobě udržovat pozornost. Protože děti ve věku 4 let už rozumí potřebě dodržovat pravidla hry, zahrajte si s nimi logické a slovní hry. Vhodné jsou také hry na rozpoznávání čísel a písmen.

Doporučujeme naši novinku – dřevěnou stavebnici Indiánský totem Janod, která je určena ke stimulaci pozorovacích schopností a rozvoji dovedností vašeho dítěte. Karty jednoduše umístěte na dřevěnou základnu a rekonštruujte model tak, abyste kusy složili správným směrem a ve správném pořadí.

Pro starší děti naplňují potřeby strategie, pravidel a spolupráce

Největší výzvou starších dětí je při společenských hrách schopnost přijímat prohru, respektovat složitá pravidla a vybudovat si vlastní strategii. Děti od 5 let už většinou ovládají písmenka a čísla. Určitě je povzbudíte, pokud jim přenecháte úlohu vykladače pravidel nebo třeba bankéře. Možná se vám někdy zdá, že zaujmout předškoláka je náročné, s našim výběrem to však určitě zvládnete. Zkuste například zábavnou hru pro celou rodinu Akrobat Janod.

Rodinná společenská hra Akrobat Janod
Rodinná společenská hra Akrobat je vhodná pro děti již od 5 let a zaručeně zabaví i vyšší věkové skupiny.

Kreativita buduje sebevědomí a rozvíjí představivost v každém věku

Abstraktní myšlení, schopnost představit si tvary, barvy, čísla nebo slova, je neocenitelnou znalostí, která později povede k úspěchu v jakémkoliv odvětví. Díky kreativním hrám si děti budují i ​​své sebevědomí. Zároveň v případě, že dítě zvládne aktivitu, kterou dosud neovládalo, zažije pocit úspěchu a hrdosti, které jsou pro rovnovážný vývoj osobnosti důležité. Díky kreativním hračkám se vašim dětem otevře svět fantazie. Viz naši novinku – kreativní sadu na tvoření Zvířátka s pěnovými nálepkami Janod.

Kreativní sady Janod
Díky kreativním hračkám se vašim dětem otevře svět fantazie.

V neposlední řadě, společenské a kreativní hry jsou přínosem i pro samotné rodiče. Kromě toho, že trávíte plnohodnotný čas v rodinném kruhu a bavíte se, máte možnost dozvědět se o svých potomcích i něco nového. Tak, kterou hru si pořídíte domů nejblíže? Viz také naše nové hry pro děti.

 

X