Janod hračky

Důvody proč říct odrážedlu ano

Příjemnější teploty venku lákají na čerstvý vzduch všech, malých či velkých. Cesty plní cyklisté, chodníky a promenády zase maminky se svými čtyřkolový “prostředky”. Chce se však do této jarní provozu zapojit už i vaše chodící dítě? Přirozeně, že touží zkoušet a objevovat svět. Podpořte ho v tom a přesvědčte se sami, že odrážedlo není lákadlo trhu, ale skutečná pomůcka ve vývoji vašeho dítěte.

S odrážedlem za dobrodružstvím a novými přátelstvími

Dělají vám radost fotografie a videa prvních kroků vašeho malého odvážlivce? Živost a odhodlání, s jakým vstoupil na pevnou půdu, si pamatujete příliš dobře. Nostalgie za obdobím klidného převalování se na dece, nebo první lezení je na místě. Avšak schopnost stát na vlastních nohou a dělat první odvážné a později jisté kroky, dělá z vašeho dítěte partnera pro nové společné dobrodružství.

Odrážedlo je jedním z prvních pomocníků aktivního pohybu malých dobrodruhů. Vezměte dítě do přírody nebo na procházku do vašeho okolí a ukažte, že odrážedlo je jeho přítel. Ještě předtím než se děti začnou socializovat ve školce jejich první kamarádství najdou na hřišti či během slunečných dní v přírodě.

Je to většinou první dopravní prostředek, se kterým mají zkušenost. Mladším dětem trh nabízí tzv. odstrkovadla, které jsou vhodné při zcela prvním samostatném chození. Většinou je najdete ve tvaru motorky s opěrkou či úložným boxem a vaším dětičkám pomáhají zdokonalit rovnováhu. Díky jízdě na čerstvém vzduchu si děti posilují imunitu a také sílu v dolních končetinách a celého těla.

Trénink a posílení imunity

Současný trh je bohatý na různé pomůcky, které dítěti usnadní a zjednoduší život. Je to však stále pro jeho vývoj to nejlepší? V případě jednostopých odrážedel se deformací nemusíte obávat. Odrážedla připomínají malé cyklokolá se dvěma koly a najdete je bez pedálů. Doporučená věková kategorie jsou děti od 2 let, pro které se stává nejen dobrým přítelem.

Drevěné odrážedlo Janod Vespa Mint
Dětské odrážedlo Janod Vespa v barvě Mint.

Já sám / a, nebo cesta k samostatnosti

Funkčnost a užitečnost dětských odrážedel dokazuje několik testování. Na základě nich víme říci, že tyto první dopravní prostředky se ve světě malých odvážných cestovatelů ukazují jako užitečné nástroje při vývoji a formování pohybových návyků, odbourávají nejistotu a strach z pozdějších kol. Jsou nástrojem úspěchu vašich dětí a prostředkem na cestě k samostatnosti.

Příprava na první opravdový kolo

V naší nabídce najdete odrážedla, které mají v přední části imitaci světel a otáčkometra. V dětech se tak umocňuje pocit jízdy jako na reálném dopravním prostředku. Proto je malé cyklokolo považováno za předúpravu prvních jízd na kole.

Dítě získává rovnováhu a učí se koordinovat pohyby s prostředkem a to vše se děje jednoduchým a velmi nenásilným způsobem. Dokáže si všímat okolí, reagovat na podněty a přitom všem se ještě bavit. Dřevěná odrážedla Janod jsou v příjemných pastelových barvách, což určitě působí radost a příjemný pocit při jízdě. Přidáte se do klubu nadšenců odrážedel i vy?

Odrážedlo Janod
Jízda jako na opravdovém prostředku je zážitkem i díky imitaci otáčkometra a světla.

Výhody odrážadel

  • rozvíjejí motoriku a stabilitu,
  • pomáhají při koordinaci pohybů, rovnováhy,
  • učí zatáčet a manipulovat s prostředkem,
  • učí děti odhadovat vzdálenost,
  • široký posed odrážedel pozitivně ovlivňuje zdravý vývoj kyčelních kloubů,
  • posilují dolní končetiny a dítě nabírá sílu do nohou,
  • budují pozitivní vztah k aktivitám venku,
  • mají pozitivní dopad na zdraví, pobytem na čerstvém vzduchu a pohybem se zlepšuje imunita,
  • kladný dopad na psychický vývoj – dítě zažívá pocit úspěchu a stává se samostatnějším.
X