Janod hračky

Recenze Dřevěné pexeso na senzorické vnímání a přiřazování

Pokud máte rádi společenské hry na způsob pexesa a binga, určitě doporučujeme tuto krásnou hru, kterou jsme měli možnost vyzkoušet. Známe podobné hry, i jsme je zkoušeli, proto jsme s očekáváním otevíraly a hledali v čem je jiná než její konkurence.

První dojmy

Držíme hru v odolné krabici o velikosti cca. jako kniha, kterou by si leckteré dítě vybralo už podle vzhledu. Barvy, fotky a popisy jsou pěkné. Jakmile hračku chytíte, víte co jdete kupovat. Jednoduše kvalita Janod, která nikdy nezklame …

Otevřeli jsme ji

V krabici po prvním otevření je “řád”, karty a figurky jsou pěkně zvlášť zabalené. Našli jsme i slovenský návod. Figurky jsou v sáčku, které lze použít vždy po skončení hry. Hračka obsahuje 5 oboustranných herních karet, 21 dřevěných dílků a bavlněné sáček. Rozměr karet je 14 x 14 cm a kapsy 15 x 15 x 22 cm. Karty jsou s ilustrovanými obrázky na jedné straně a zobrazenými tvary na druhé straně. Figurky jsou z kvalitního dřeva, krásně ilustrované a 4 – 6 cm velké.

Hra

Před první hrou jsme se obávali, zda tato hra zabaví i naše “starší” děti ale jakmile jsme se začali hrát, věděli jsme, že tato hra zaboduje. Jasný koncept a pravidla umožňují rychle začít a každý napoprvé pochopil pravidla. Nejmladší se mohl před vhozením figurek do kapsy, s nimi seznámit hmatem, pak jsme mohli začít hrát. Hru začíná nejmladší hráč. Každý z hráčů musí najít 4 dřevěné figurky, znázorněné na své kartě, ale pouze hmatem. Pokud byl hráč úspěšný a našel správný dílek, tak figurku položí na kartu a může hledat dál, dokud to nepokazí. Tehdy pokračuje další hráč. Ale pozor, v kapse je jeden speciální dílek – kostička. Pokud ji vytáhnete, hráč musí vrátit všechny dílky, které již našel a položil na svou kartičku.
Vícekrát jsme dohrávali tak, že měl každý stejný počet figurek na kartě a nevyhrál ten kdo byl na řadě. Naše děti jsou soutěživé typy a jednoduše nevědí přehrát. Ale vítěz může být jen jeden, ale po pár hrách už nikomu nevadilo, že prohrál, jen jsme začali znovu.

Záver

Táto hra zo série memory games, je pre deti 3 – 6 rokov, od skúsených tvorcov pod značkou Janod, nesklamala našu dôveru a zaujala popredné miesto v skrini. Rozvíja senzorické vnímanie, zručnosť, jemnú motoriku a bystrosť. S týmto senzorickým pexesom bude každá rodinná oslava, víkend na chalupe, alebo dovolenka zábavná a výnimočná.
Úplne na záver by sme túto hračku skôr odporúčali pre vekovú kategóriu 3 – 4 rokov.

Hodnotenie

Hra nás nesklamala, v porovnaní s hračkami podobného typu je minimálne taká dobrá, ak nie lepšia.
Veľký palec hore – 5/5.

Za recenziu ďakujeme obchodíku Little Rabbit zo Šamorína.


X